Trogir     www.tztrogir.hr

Trogir se nachází v centru Dalmácie, na pobřeží Jaderského moře. Vzhledem k poloze a přírodě, místní přístav je oblíbeným místem zejména pro jachtaře. Od letiště ve Splitu je Trogir vzdálený pouhých 5 kilometrů, od sjezdu z dálnice pak jen 15 kilometrů. Ve své podstatě se dá říct, že odtud není nic daleko, takže samotnému Trogiru je komplikované se vyhnout  Když k tomu připočteme počet slunečných dní, vznikne Vám tak ideální destinace pro dobrodružné zkoumání Dalmácie, pasivní odpočinek, zkrátka ten správný únik z pevniny.

Split     www.visitsplit.com

Ve městě Split Vám budou obyvatelé tvrdit, že je město „nejlepší v okolí i na světě“ a o tom s nimi nediskutujte
protože Split Vás o tom brzy přesvědčí sám! Věčně mladé město s asi 200 tisíci obyvateli ukazuje stále svůj středomořský temperament již 1 700 let, v jeho srdci naleznete Diokleciánův palác, který Vás bude vítat s otevřenou náručí. Památka je zapsána jako UNESCO a už jen díky ní se světem šíří, že právě v této metropoli chorvatského jihu se nachází kulturní dědictví.

Bol na ostrově Brač     www.bol.hr

Bol je nestarším osídlení na pobřeží ostrova Brač. Několik kilometrů se táhne podél pobřeží. Je více než křišťálově čistý, transparentní vlny se zde podobají broušenému křišťálu. Západně od Bolu je pláž „Zlatni rat“ a ta je právě jednou z největších a nejkrásnějších aktrakcí na Jadranu. Tento výběžek vznikl odnosem materiálu z velké skalnaté rokle, která vyúsťuje z hor. Oblázky jsou unášeny mořskými proudy a vlnami a pláž díky tomu získává stále jiný tvar a sklon.

Cetina Rafting     www.omis-croatia.com

Rafting: Jako kombinace dobrodružství, sportu a zábavy, rafting dosáhl svého vrcholu a úspěchu právě tady, v Omiši. Řeka Cetina a její kaňon je nezapomenutelným žážitkem, protože Omiš je pro tento sport ideální oblastí a to i pro začínající fanoušky tohoto sportu. Nemusíte jít daleko od moře, aby jste poznali kouzlo řeky, jen pár kilometrů od ústí řeky Cetiny začíná tříhodinové dobrodružství, které přináší divoká voda, půvabné vodopády a peřeje, které jsou obklopené zelení. 16 kilometrů dlouhá jízda končí v letovisku „Radmanove mlinice“ kde si můžete odpočinout a vychutnat si úžasné prostředí, kde se nadechnete naprosto jiného, čerstvého vzduchu, který na pobřeží není. Omiš je menší město, avšak s velkou rozmanistosí a proto je také často navštěvovaný, lidé si zde užijí příjemné chvilky na aktivně strávené dovolené.

Makarska     www.makarska-info.hr

Makarska je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na chorvatském pobřeží. Je atraktivní díky své přírodní a klimatické charakteristice, rozmanité nabídce a milým přístupem svých obyvatel. Oblázková pláž je zde skoro 2 km dlouhá a díky ní je také tak známá. Promenáda je lemovaná borovicemi a podél ní se nachází turistická zařízení, útulné hotely, restaurace s místními specialitami, je zde spoustu možností zábavy pro děti i dospélé.

Dubrovník     www.tzdubrovnik.hr

Dubrovnik (latisnky: Ragusa) je město, které se nachází na Jaderském moři, v jižní části Chorvatska. Patří k jednomu z nejvýznamnějších kulturních a turistických center v celé jihovýchodní Evropě. Je známý díky svému okouzlujícímu starému centru města, kde je množství kulturních i náboženských památek. Právem se mu nazývá „Perla Jadranu“.

Medjugorje     www.tzcitluk.com

Međugorje je jedno z nejznámějších katolických poutních míst na světě. Nachází se nedaleko města Čitluka, v jižní části Bosny a Hercegoviny. Čítá asi 4 300 obyvatel a místo se stalo známé díky zjevení Panny Marie, které se datuje do roku 1981. Od té doby tuto oblast navštíví přibližně milion katoliků z celého světa.